WeGA, Personenbiogramme, Digitale Edition
availability: Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)

103881417 Demar, Johann Sebastian Démar, Jean-Sébastien Démar, Jacques-Ignace-Sébastien [Schüler von Joseph Haydn in Wien; ab 1788 in Paris und ab 1791 in Orléans.]