WeGA, Dokumente, Digitale Edition
author: Schmid, Joseph
created: 18. August 1817
language: la
availability: Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)

Lecturis Salutem a Domino!

Infra Scriptus testor: Praenobilem Dominum Carolum Maria Fridericum Ernestum de Weber, Eutino Oldenburgorum natum, nunc parochianum nostrum, Serenissimi Regis Saxoniae Capellae magistrum, cum Virgine Sponsa Sua Carolina Brand, Bonnensi, Dni Christoph Hermann Joseph Brand, camera musici legitima filia, Sub divinis Solennibus in Ecclesia Regia, ternis vicibus, & quidem Dnica 11a post Pent: Fest B. V. Assumta, atque Dnica 12a p. Pent: ex ambone promulgatos fuisse, nec nullum impedimentum Canonicum detectum, aut insinuatum fuisse, quominus praefati Sponsi ad vota praehabita prosequenda distenerentur. Quin imo labentes concedimus, ut dictus Supra Sponsus, nunc parochianus noster juxta S. S. Conciliorum decreta, praestatis praevie praestandis, a. D. parocho Spona, aut quoncunque alio Sacerdote ad talem actum legitime daputato, ac jurisdictione pollente matrimonis jungi possit, & valeat. In quorum majorem fidem praesentes manu propria Subsripsi, & Sigillo Ecclesia Regia, ac officii mei munivi.

Dresda die 18a Augusti, Anno 1817.
Amandat. Rssmi Dni Epi & Vicarii Apostolici
Josephus Schmid Superior, paroch. ad Eccl. Reg. Canon. Capitular. Budissin. & Lancic. Ord. civ. Reg. Sax. merit. & fidelit. Eques. Rssmi Vic. Aptici Secret: mpp.